Canisa David King Of Bulls a fost prezenta in luna Februarie 2013 la cea mai mare expozitie de bull terrier din Marea Britanie care s-a tinut in Coventry.
Expozitia organizata de “The Bull Terrier Club” s-a desfasurat pe parcursul a doua zile la The Royal Court Hotel si a adunat cei mai titrati bull terrieri ai anului 2012. Expozitia din 23.02.2013 a adunat 89 de bull terrier in 14 clase diferite. Galeria foto o gasiti in partea de jos a paginii.
Arbitrul expozitiei a fost Tracy Fletcher – Napier Kennel

[divider]
MASCULI
Class 1. Puppy Dog – 6 masculi inscrisi.
– LYDSYLL’S DON CORLEONA
– BILBOEN YOUR EYES ONLY
– EBULLIENT GRENADIER
– LYDSYLL’S LUCKY LUCIANO
– FORTIFER’S FAST FINKING
– BRIDEN BACKCHAT

Castigatorul clasei fiind LYDSYLL’S LUCKY LUCIANO

Class 2. Junior Dog – 5 masculi inscrisi.

– TEIRWGWYN DOUBLE TROUBLE
– BRONYGARN PRINCE OF THIEVES
– OKY DOKY URIAH HEEP
– UKUSA QUAGMIRE
– TOPFUEL SOLID GROUND TYEBAR

Castigatorul clasei a fost UKUSA QUAGMIRE

Class 3. Maiden Dog – 4 masculi inscrisi.
– BROOKBULLY BUCCANEER
– FORTIFER FROM FATE
– BILBOEN YANNIS
– BRIDEN BEHOLD

Castigatorul clasei a fost BILBOEN YANNIS

Class 4. Novice Dog – 5 masculi inscrisi.
– TEIRWGWYN LATEST FLAME
– BROOKBULLY SOLAR ECLIPSE AT BLUEPOINT
– BULLYON UNMEASUREABLE
– BILBOEN XAVIER
– CHARDAICE SMOOTH CRIMINAL AT ETALIMAI

Castigatorul clasei a fost TEIRWGWYN LATEST FLAME

Class 5. Post Graduate Dog – 1 mascul inscris.

KILACABAR ROCK AND ROLLA – acesta fiind si castigarorul clasei.

Class 6. Limit Dog – 7 masculi inscrisi.
– GEICO DU MOULIN D’ALLAMONT
– XENXO DE GARNATA ALVEJUD
– TEIRWGWYN HEAD BANGER
– PADHEN THE PUZZLER
– FORTIFER FIRE FOOT FOR AFANBULL
– IR CH TOPFUEL MYTH OF TYEBAR
– DAMAGE INC OF UNKNOWN FANTASIES

Castigatorul clasei fiind PADHEN THE PUZZLER

Class 7. Open Dog – 7 masculi inscrisi.
– THUNDERINSKY AT DAZLIN
– BOWLER HAT’S DAVID COPPERFIELD
– E’CHESS MASTER DES PIRATES D’ORTHOE
– CHARDAICE DILLINGER
– LLANWENARTH’S MODERN LOVE
– TEIRWGWYN BILLY BOY
– RAGNAROK RADOLF

Castigatorul clasei a fost E’CHESS MASTER DES PIRATES D’ORTHOE
[divider]
Best dog : UKUSA QUAGMIRE

Reserve Best Dog : E’CHESS MASTER DES PIRATES D’ORTHOE

Best Puppy Dog : BILBOEN YANNIS
[divider]
FEMELE
Class 8. Puppy Bitch – 13 femele inscrise.
– BULLYVIEW JUBILATED AT FLETCICON
– HEAVEN WHITE HIMALAYA’S SNOWS MOUNTAINS
– KESCOSTAFF WHAT A DIVA
– CHARDAICE LAWLESS
– EBULLIENT LADY EBONY
– FORTIFER FULL FLAVOUR
– EMRED BLUEBELL GIRL BULLYPINS
– ZOWIE DE GARNATA ALVEJUD
– LLANWENARTH’S HOW MUCH LOVE
– WARHORSE BLOOD AND FIRE
– WARHORSE DEATH OR GLORY
– BRIDEN SUMMER BREAZE
– BILBOEN ZARAH’S GIRL

Castigatoarea clasei a fost WARHORSE DEATH OR GLORY

Class 9. Junior Bitch – 7 femele inscrise.
– DARLING TREASURE
– TULSADOOM’S ON THE BEAT INTO MEGAVILLE
– TAYLAJAY’S TROPICAL GRACE
– TINKLE BELL TIMAR
– UKUSA DARKQUEEN
– UKUSA RHAPSODY FOR WAYBULLY
– ALIZARIN SUGAR BABE

Castigatoarea clasei a fost DARLING TREASURE

Class 10. Maiden Bitch – 9 femele inscrise.
– EMRED HELLS ANGEL AT FIRECOMMAND
– BULLTERRIFIC DANNA AT MEGAVILLE
– MEGAVILLE SPECIAL EDITION FOR DAJAN
– ELYSIANPLAIN MISS MEDUSA
– LOUIEVONE DOUBLE VISION
– GOLITHA GLITTERING PRIZE
– BULLYON BELOVED MEASURE
– LYDSYLL EYWA
– THUD AND CUDDLE’S GOING HOME TO RAGNAROK

Castigatoarea clasei a fist LOUIEVONE DOUBLE VISION

Class 11. Novice Bitch – 5 femele inscrise
– OLOKUM DUST IN THE WIND
– BROOKBULLY BALLISTIC
– BULLYON LOVE UNMEASURED
– BULLYVIEW SNOW FLAKE BRITANIC
– SEASONS IN THE SUN

Castigatoarea clasei a fost SEASONS IN THE SUN

Class 12. Post Graduate Bitch – 4 femele inscrise

– LOUKA PRETTY LADY
– THUD AND CUDDLE’S FIRST IN LOVE
– TREJO’S WELSH RAREBIT
– BULLYON IMEASUREABULL NESS

Castigatoarea clasei a fost LOUKA PRETTY LADY

Class 13. Limit Bitch – 8 femele inscrise.
– CARRAMBA QUENTINHILL
– XANDY DE GARNATA ALVEJUD
– CHARDAICE THIS IS IT
– FASTBACK QUEEN ELEANOR DE FIENDLIKE
– FUNNY GIRL OF LITTLE DEVIL
– GOODBYE TO HELEN WHEELS
– PADHEN PEARL’S PRINCESS
– BOBUDDY EVANESENCE

Castigatoarea clasei fiind PADHEN PEARL’S PRINCESS

Class 14. Open Bitch – 8 femele inscrise.
– C’EST LA VIE INTO MEGAVILLE
– AMAZING GRACE VON SAALEWIASEN
– FOREVER HEAVEN THE JOKER
– JAVARKE CALICO OF TERJO’S
– HARDYSVIEW MISS CERBERUS FOR ELYSIANPLAIN
– UNTITLED ERASERHEAD
– BEATIFUL DE OMOGAMA
– WELLINGHALL EBONY NUGGET FOR AFANBULL

Castigatoarea clasei a fost C’EST LA VIE INTO MEGAVILLE

[divider]

Best Bitch : C’EST LA VIE INTO MEGAVILLE

Reserve Best Bitch : LOUIEVONE DOUBLE VISION

Best Puppy Bitch : WARHORSE DEATH OR GLORY

Casigatorii zilei au fost:

BEST IN SHOW : UKUSA QUAGMIRE

RESERVE BEST IN SHOW : C’EST LA VIE INTO MEGAVILLE

BEST OPPOSITE SEX : C’EST LA VIE INTO MEGAVILLE

BEST PUPPY : WARHORSE DEATH OR GLORY

BEST COLOURED : WARHORSE DEATH OR GLORY

Expozitia din 24.02.2013 a adunat mai multe trofee:

THE BULL TERRIER CLUB INTERNATIONAL TROPHY
THE SANDAWANA TROPHY
ORMANDY JUG (DOGS)
ORMANDY JUG (BITCHES)
REGENT TROPHY

THE BULL TERRIER CLUB INTERNATIONAL TROPHY
Arbitrii : Joanna Philips & Colin Bohler

– BEATIFUL DE OMAGAMA (Bolivia)
– CH TRICK OR TREAT ERASE AND REWIND (France)
– E’CHESS MASTER DES PIRATES D’ORTHOE (France)
– UNTITLED ERASERHEAD (France)
– BULLIMPACT EXIT MUSIC (France)
– YOUR LADY ANNIKA VOM KALKOFEN (Germany)
– CH BOSS HOSS THE JOKER ( Germany)
– CH SATYRICON DEVIL WEARS PRADA (Holland)
– PHOENIX OFF OXION (Holland)
– DAMAGE INC OF UNKNOWN FANTASIES (Holland)
– BOWLER HAT’S DAVID COPPERFIELD (Sweden)
– OLOKUM DUST IN THE WIND (Venezuela)

Castigatorul trofeului THE BRONZE BULL TERRIER HEAD a fost
CH SATYRICON DEVIL WEARS PRADA (Holland).

Best opposite sex a fost
DAMAGE INC OF UNKNOWN FANTASIES (Holland).

THE SANDAWA TROPHY
Arbitrii : Linda McGregor & David Jones

MASCULI

– HENTARW EXECUTIVE DECISION
– CH BUSELL’S BLACK MAGIC AT OUNSDALE
– HENTARW WELSH WARRIOR FROM PENPYCH
– PADHEN HITMAN
– JAYSTON YASMINO’S BOY
– BUSELL’S RED KNIGHT RISING
– TAYLAJAY LOOK NO FURTHER – Reserve

FEMELE

– BULLBRAND GAMBINO’S GIRL
– NAPIER ROSELLA
– BILBOEN XRATED
– VETSBULLIES HAPPINESS
– TEIRWGWYN MISS INDEPENDANT OF MEILOW
– FORTIFER’S FLAMMETA
– NOSREMME PANDA ONE STAR AT SERENBULL
– YENDORIAN PROMISED EDITION – Reserve

Castigatorul THE SANDAWANA TROPHY a fost
NAPIER ROSELLA

Best Opposite Sex
PADHEN HITMAN

ORMANDY JUG (DOG)
Arbitrii : Eric Stanley & William Blacker

– CH BUSELL’S BLACK MAGIC AT OUNSDALE
– HENTARW WELSH WARRIOR FROM PENPYCH
– PADHEN HITMAN
– TAYLAJAY DREAM A LIE AT MEGAVILLE
– EMRED DEVILS SPY
– BOBUDDY TRAFALGAR
– DANBULL DESPERADO
– CH BULLYVIEW MOBSTA
– BULLBRAND SOLONIUS – Reserve

Castigatorul ORMANDY JUG (DOGS) a fost PADHEN HITMAN
Runner Up TAYLAJAY DREAM A LIE AT MEGAVILLE

ORMANDY JUG (BITCHES)
Arbitrii : Ron Scott & Terry Hylands

– NAPIER ROSELLA
– BILBOEN XRATED
– TEIRWGWYN MISS INDEPENDANT OF MEILOW
– FORTIFER’S FLAMMETA
– TULSADOOM TERRY’S ALL GOLD
– ICE’S SATIN DESIRE OF QUENTINHILL
– IR CH DEBULLY DEVINE VISION AT BARABULLS
– CH NAPIER MARY JANE
– DANBULL DEVOTED
– JOINT VENTURE WITH RIGHTSTUFF
– ELVROC WHO DARES WINS AT KOELLEN – 1st Reserve
– VETSBULLIES HAPPINES – 2nd Reserve

Castigatoarea ORMANDY JUG (BITCHES) a fost
CH NAPIER MARY JANE
Runner Up NAPIER ROSELLA

THE REGENT TROPHY
Arbitrii : David Furneaux & Rebecca Poole

MASCULI

– PADHEN HITMAN
– TAYLAJAY DREAM A LIE AT MEGAVILLE
– EMRED DEVILS SPY
– BOBUDDY TRAFALGAR
– DANBULL DESPERADO
– CH BULLYVIEW MOBSTA
– BULLBRAND SOLONIUS
– BILBOEN VELOCITY – Reserve

FEMELE

– BILBOEN XRATED
– TEIRWGWYN MISS INDEPENDANT OF MEILOW
– FORTIFER’S FLAMMETA
– IR CH DEBULLY DEVINE VISION AT BARABULLS
– CH NAPIER MARY JANE
– ICE’S SATIN DESIRE OF QUENTINHILL – Reserve

Castigatorul THE REGENT TROPY a fost
PADHEN HITMAN

Castigatorul THE COVERWOOD CASKET a fost
CH NAPIER MARY JANE

Castigatorul THE GOLDEN STATE TROPHY a fost CH NAPIER MARY JANE

Cea mai buna miscare in ring BILBOEN XRATED

[galleria transition=”fade” speed=”3000″ width=”800″ height=”600″ enable=”image_crop,show_counter,show_imagenav,pause_on_interaction,lightbox”]