Pentru al doilea an consecutiv, Canisa David King Of Bulls a fost prezenta in luna Februarie 2014 la cea mai mare expozitie de bull terrier din Marea Britanie care s-a tinut in Coventry.
Expozitia organizata de “The Bull Terrier Club” s-a desfasurat pe parcursul a doua zile la The Royal Court Hotel si a adunat cei mai titrati bull terrieri ai anului 2013. Expozitia din 22.02.2014 a adunat 118 bull terrieri in 14 clase diferite. Galeria foto o gasiti in partea de jos a paginii.
Arbitrul expozitiei a fost Mathe Van De Broek – Daikini Kennel

MASCULI

Class 1. Puppy Dog – 12 masculi inscrisi.

– RUBBISE IT’S COMPLICATED
– POLANCA POWERSLAVE
– KEEP THE FAITH OF THE FOURHORSEMEN AT KAMARA TAF
– UNTITLED INSANE IN THE BRAIN
– AUGESCO ZESTBULL
– UKUSA VICTORIOUS AT MITCHSTOWE
– KOELLEN CUBEN GOLD
– KOELLEN TRAVELLING SHOW MAN
– BILBOEN BAT OUT OF HELL
– TYEBAR GROUND CONTROL
– OFF THE CHARTS AT CHARISHALEE
– BROKEN ARROW’S PEAKY BLINDER AT TULSADOOM

Castigatorul clasei fiind RUBBISE IT’S COMPLICATED

Class 2. Junior Dog – 6 masculi inscrisi.
– MEGAVILLE HIGHER GROUND
– BLAZINBULLYS DARK KNIGHT
– THUD AND CUDDLES HEAD OVER HEELS
– EMRED NAPOLEON SOLO
– IT IS IN THE NAME OF THE ROMAN FINISH
– DEANYS BAD BOY

Castigatorul clasei a fost BLAZINBULLYS DARK KNIGHT

Class 3. Maiden Dog – 5 masculi inscrisi.
– REBELSIDE WHITE DEVIL OF BULLISTORGAME
– DUCASSOS RED OCRE
– FORTIFER’S FAST FINKING
– THUD AND CUDDLES I FEEL GOOD IN ACTION
– GOLITHA MYSTIFY

Castigatorul clasei a fost GOLITHA MYSTIFY

Class 4. Novice Dog – 3 masculi inscrisi.

– DUCASSOS THE MESSIAH
– ZARACLE ZUPERSTITION
– BRIDEN BACKCHAT

Castigatorul clasei a fost ZARACLE ZUPERSTITION

Class 5. Post Graduate Dog – 7 masculi inscrisi.
– DEBULLY IN FOR THE KILL
– BRADAK TRUTH OR DARE
– BILBOEN YOUR EYES ONLY
– CHARADAICE FIST OF FURY
– LYDSYLL LUCKY LUCIANO
– JAVARKE KARBON KOPY AT RABRAM
– MAS DE RUFA ROBIN HOOD

Castigatorul clasei a fost JAVARKE KARBON KOPY AT RABRAM

Class 6. Limit Dog – 3 masculi inscrisi.

– FORTIFER’S FILI’S FORTUNE
– BILBOEN YANNIS
– WARHORSE EL PISTOLERO

Castigatorul clasei fiind WARHORSE EL PISTOLERO

Class 7. Open Dog – 14 masculi inscrisi.

– BULLS FOR LIFE HEART BREAKER
– TSUNEO BULL DE CABANAS
– TEIRWGWWYN LATEST FLAME
– EMRED BLACK MAIL
– HEAVEN WHITE HEAVY SPARK
– MOONFLOWER HOPKINS
– BOROHIR DE LA GRAN ESTIRPE
– CH LYDSYLL THE UNTOUCHABLE
– LORD BULL LARRY
– BULLMARTINA ONIX
– NOTORIOUS JOKER OF BLAZINBULLYS
– UNTITLED DIRTY BASTARDS
– TEIRWGWYN BILLY BOY
– COSMOPOLITAN SPACE ODDITY MOONFLOWER

Castigatorul clasei a fost COSMOPOLITAN SPACE ODDITY MOONFLOWER

Best dog : WARHORSE EL PISTOLERO
Reserve Best Dog : BLAZINBULLYS DARK KNIGHT
Best Puppy Dog : RUBBISE IT’S COMPLICATED

FEMELE

Class 8. Puppy Bitch – 15 femele inscrise.

– LOUIEVONE SQUEEZEBOX INTO MEGAVILLE
– RUBBISE CALAMITY JANE
– ARCHAGEN FREAK UNIQUE
– GREENLOVE QUEEN OF HEARTS
– DEBULLY VAGABOND QUEEN
– JACKAMANI YARDY GAL BY BRADAK
– BILBOEN BEYOND THE STARS
– GARDA DUMSPIROBUTED AT CWMDULAIS
– RUBBISE CAUSING CHAOS AT LOUKA
– UKUSA VEGAS AT DITON
– RAGNAROK THUD AND CUDDLES
– KOELLEN TRI BEING A GIRL AT ZANKOL
– KOELLEN PENNY BLACK
– CREDETTA SUGAR HORSE
– POLANCA COME AS YOU ARE TO RAGNAROK

Castigatoarea clasei a fost KOELLEN TRI BEING A GIRL AT ZANKOL

Class 9. Junior Bitch – 6 femele inscrise.

– EMRED DEVIL SMILE
– NEOPOLITAN GUNS ‘N’ ROSES
– BULLYVIEW MOBSTA’S MAID
– LOUKA SPECIAL LADY
– RIGHTSTUFF MOBSTAS MOLL
– GILASCRUM GOOD VS EVIL

Castigatoarea clasei a fost EMRED DEVIL SMILE

Class 10. Maiden Bitch – 5 femele inscrise.

– BILBOEN ANGELS KISS
– DAJUSA THIS IS LOVE WARBONNET
– GOLITHA HOCUS POCUS
– RAGNAROK EOSTRE
– CWMDULAIS HENTARW BLACK DAHILA

Castigatoarea clasei a fost BILBOEN ANGELS KISS

Class 11. Novice Bitch – 9 femele inscrise.

– ELVROC BANG TIDY AT BULLADAZZLED
– ARCHAGEN WEAPON OF CHOICE
– BULLYVIEW SNOW FLAKE BRITANIC
– ROMAGNA RUMOUR HAS IT
– GOLITHA JADEJONES
– BRIDNES SUMMER BREEZE
– BILBOEN ZARAH’S GIRL
– BRONYGARN BOBBY’S GIRL AT MOSTAHBULL
– OLOKUM ELIXIR OF LIFE

Castigatoarea clasei a fost BRIDENS SUMMER BREEZE

Class 12. Post Graduate Bitch – 6 femele inscrise
– LOUKA PRETTY LADY
– MEGAVILLE SPECIAL EDITION FOR DAJAN
– DARK MAGIC TOUCH
– DONREBARS ALL SORTS OF CAOS FOR AFANABULL
– DEBULLY DEE DEE
– TULSADOOM’S SQUARE PEG

Castigatoarea clasei a fost DONREBARS ALL SORTS OF CAOS FOR AFANABULL

Class 13. Limit Bitch – 7 femele inscrise.

– ARICON EYE SOCIETY INTO MEGAVILLE
– UNFAILLING HELL’S ANGEL
– KARMARA CONSIDER ME
– LOUKA FROSTY LADY
– BULLY TRIP HELL’S ANGEL BY UKUSA
– SHANTHANA THAI BLACK ORCHID
– WENGORMICK GRACE VILLSONNY

Castigatoarea clasei fiind BULLY TRIP HELL’S ANGEL BY UKUSA

Class 14. Open Bitch – 19 femele inscrise.

– SHIZUCA BULL DECABANAS
– DIE EINZIGE VOM BAUM
– HEAVEN WHITE HIMALAYA’S SNOW MOUNTAINS
– XANDY DE GARNATA ALVEJUD
– CH BEYONCE KNOWLES
– CH MERLIDIAN BELISAMA
– HAYA DAIDALOS
– ACTION DREAM OF DEFIANCE
– THUD AND CUDDLES GLORY COLORATURE
– UNTITLED ERASERHEAD
– WARHORSE DEATH OF GLORY
– WELLINGHALL EBONY NUGGET FOR AFANABULL
– LORD BULL DEJAVU FOR IMPERIAL KAVALIER
– BLACK VELVET BAND
– BIENCHEN THE UNTITLED BULL TERRIER VOM ALTEN FRITZ
– ALIZARIUS SUGAR BABE
– KIRKVILLE KAST A SPELL
– CHELSEA’S DIVA VON SAALEWIESEN
– ENGELCHEN EVA VON ARMINIUS

Castigatoarea clasei a fost HEAVEN WHITE HIMALAYA’S SNOW MOUNTAINS

Best Bitch : HEAVEN WHITE HIMALAYA’S SNOW MOUNTAINS
Reserve Best Bitch : LORD BULL DEJAVU FOR IMPERIAL KAVALIER
Best Puppy Bitch : KOELLEN TRI BEING A GIRL AT ZANKOL

Casigatorii zilei au fost:

BEST IN SHOW : WARHORSE EL PISTOLERO
RESERVE BEST IN SHOW : HEAVEN WHITE HIMALAYA’S SNOW MOUNTAINS
BEST OPPOSITE SEX : HEAVEN WHITE HIMALAYA’S SNOW MOUNTAINS
BEST DOG : WARHORSE EL PISTOLERO
RESERVE BEST DOG : BLAZINBULLYS DARK KNIGHT
BEST BITCH : HEAVEN WHITE HIMALAYA’S SNOW MOUNTAINS
RESERVE BEST BITCH : LORD BULL DEJAVU FOR IMPERIAL KAVALIER
BEST PUPPY IN SHOW : KOELLEN TRI BEING A GIRL AT ZANKOL
BEST COLOURED IN SHOW : WARHORSE EL PISTOLERO

Expozitia din 23.02.2014 a adunat mai multe trofee:
– THE BULL TERRIER CLUB INTERNATIONAL TROPHY
– THE SANDAWANA TROPHY
– ORMANDY JUG (DOGS)
– ORMANDY JUG (BITCHES)
– REGENT TROPHY

THE BULL TERRIER CLUB INTERNATIONAL TROPHY

Arbitrii : Maureen Hughes & Bill Blacker
Arbitru de rezerva : Gay Branch

– CH BOSS HOSS THE JOKER (Germany)
– BULLS FOR LIFE HEART BREAKER (France)
– COSMOPOLITAN SPACE ODDITY MOONFLOWER (Hungary)
– LORD BULL LARRY (Spain)
– NEAPOLITAN BULL JOHN GOTTI (Italy)
– SPECIAL DELIVERY YVES (Holland)
– THUD AND CUDDLES HEAD OVER HEELS (France)
– MULTI CH ACTION DREAMS OF DEFIANCE (USA)
– BULLY TRIP HELL’S ANGEL AT UKUSA (Poland)
– ENGLECHEN EVA VON ARMINIUS (Germany)
– HEAVEN WHITE HIMALAYA’S SNOW MOUNTAINS (France)
– LORD BULL DEJAVU FOR IMPERIAL KAVALIER (Spain)
– NEAPOLITAN BULL GUNS ‘N’ ROSES (Italy)
– OLOKUM ELIXIR OF LIFE (Venezuela)
– UNTITLED ERASERHEAD (France)

Castigatorul trofeului THE BRONZE BULL TERRIER HEAD a fost
HEAVEN WHITE HIMALAYA’S SNOW MOUNTAINS (France).
TERJOS TROPHY for Best opposite sex a fost castigat de
COSMOPOLITAN SPACE ODDITY MOONFLOWER (Hungary)

THE SANDAWA TROPHY

Arbitrii : Simon Parsons & Steve Walker
Arbitru de rezerva : Gay Branch

MASCULI
– BADLESMERE BERTIES BROTHER
– BILBOEN XAVIER
– CHARADAICE DILLINGER
– IRAZISTABULL STAR OF HADES
– LOUKA GONE RACIN
– CH PADHEN HITMAN
– BUSHELL’S RED KNIGHT RISING – Reserve

FEMELE
– CH BILBOEN XRATED
– FORTIFER’S FLAMMETA
– ROMAGNA DRAMA QUEEN
– VETSBULLIES HAPPINESS
– TEIRWGWYN MISS INDEPENDANT OF MEILOW
– SPARTIATE PANDORA

-PADHEN PEARL’S PRINCESS – Reserve

Castigatorul THE SANDAWANA TROPHY a fost
CH PADHEN HITMAN
Best Opposite Sex
TEIRWGWYN MISS INDEPENDANT OF MEILOW

ORMANDY JUG (DOG)

Arbitrii : Dany McGregor & Norma Smith
Arbitru de rezerva : Anthony Kersey

– BILBOEN XAVIER
– CH BULLYON UNMEASUREABULL
– CH EMRED DEVILS SPY
– CH GORBAIN HELLBOY
– HENTARW WELSH WARRIOR FROM PENPYCH
– IRAZISTABULL STAR OF HADES
– TAYLAJAY DREAM A LIE AT MEGAVILLE
– UKUSA QUAGMIRE
– CHARADAICE DILLINGER – 1st Reserve
CH CHARLISHALEE DRUMBEAT – 2 nd Reserve
Castigatorul ORMANDY JUG (DOGS) a fost CH EMRED DEVILS SPY
Runner Up UKUSA QUAGMIRE

ORMANDY JUG (BITCHES)

Arbitrii : Anthony Kersey & Geoff Skelton
Arbitr de rezerva : Danny McGregor
– BILBOEN XRATED
– BULLYON INMEASUREABULL NESS
– CH BULLYVIEW GANSTA’S GIRL
– BULLYVIEW SWEET MEMORIES
– CH C’EST LA VIE INTO MEGAVILLE
– EMRED HELLS ANGEL AT FIRECOMMAND
– FORTIFER’S FLAMMETA
– SPARTIATE PANDORA
– TEIRWGWYN MISS INDEPENDANT OF MEILOW
– TULSADOOM TERRY’S ALL GOLD
– CH & IR CH DEBULLY DEVINE VISION AT BARABULLS – 1st Reserve
– VETSBULLIES HAPPINES – 2nd Reserve
Castigatoarea ORMANDY JUG (BITCHES) a fost
CH BULLYVIEW GANSTA’S GIRL
Runner Up TEIRWGWYN MISS INDEPENDANT OF MEILOW

THE REGENT TROPHY

Arbitrii : Janet Furneaux & Josephine Hylands
Arbitru de rezerva : Maureen Hughes

MASCULI
– BILBOEN XAVIER
– CH BULLYON UNMEASUREABULL
– CH GORBAIN HELLBOY
– IRAZISTABULL STAR OF HADES
– UKUSA QUAGMIRE
– CHARADAICE DILLINGER – Reserve

FEMELE
– BULLYON INMEASUREABULL NESS
– CH BULLYVIEW GANSTA’S GIRL
– BULLYVIEW SWEET MEMORIES
– EMRED HELLS ANGEL AT FIRECOMMAND
– SPARTIATE PANDORA
KARMARA’S RUMOUR HAS IT – Reserve

Castigatorul THE REGENT TROPY a fost
CH BULLYVIEW GANSTA’S GIRL
Castigatorul THE COVERWOOD CASKET a fost
CH BULLYON UNMEASUREABULL

Castigatorul THE GOLDEN STATE TROPHY a fost
CH BULLYON UNMEASUREABULL

Castigatorul CHARLIE GIRL CUP a fost CH BULLYON UNMEASUREABULL